Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Jurek Kombat 2 AP Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný semigeodetický stan pro 2-3 osoby se 2 vchody, apsidou a předsíní. Velmi stabilní, odolná dural konstrukce, 5x křížení, větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Více informací >

10 620 Kč

-10%

11 800 Kč

Dostupnost: 5 dní

Více informací

Dvouvrstvý dvouvchodový semigeodetický stan šestiúhelníkového půdorysu podlahy pro 2-3 osoby, s apsidou, předsíní a duralovými pruty. Díky čtyřpruté konstrukci a pěti bodům křížení je vhodný i do nejextrémnějších podmínek! Lze jej používat i v zimě (doporučujeme našití "sněhového límce" na okraji tropika - vnějšího stanu). Verze s tropikem z odlehčeného materiálu. Tropiko stanů řady Extreme Light je rozměrově stálé, odlehčené, odolné proti oděru, trhání a UV záření. Je natřeno speciálním japonským polyuretanem a silikonem. Vykazuje stejnou pevnost v dalším trhání jako u standardního materiálu řady Extreme, ale počítejte s nižší pevností v tahu a také nižší životností. Obecně je životnost tohoto materiálu při stejném zacházení, údržbě, používání a skladování na cca 2/3 životnosti klasického materiálu.

Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí rukávků. Ve vrchní části vnitřního stanu jsou dva větrací stahovací rukávky, kryté jemnou síťovinou. Vchody jsou stejně jako větrací rukávky vybaveny moskytiérou z jemné síťoviny chránící před nepříjemným hmyzem. Vnitřní stan lze stavět také samostatně.
Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen sponami (trojzubci) k uším vnitřního stanu. Na bocích jsou dva kryté větrací rukávky. Před vchody vnitřního stanu je tropiko protaženo a vytváří před jedním lichoběžníkovou apsidu a před druhým pomocí duralového oblouku vyšší předsíň, rovněž lichoběžníkovitého půdorysu. Ke kotvení slouží čtyři rukávky v místě křížení prutů (kotvící šňůry se přes ně zachytí přímo za konstrukci) a dva úchyty uprostřed stran. Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 5 - 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování.

Každý prut má nápis "JUREK S+R SD 7001-T6" za účelem odlišení od neznačkových slitin.
Opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka) součástí!

Kolíky a konstrukce mají samostatný obal. Standardně je pak celý stan dodáván v jednom transportním obalu s rolovacím uzávěrem a přezkou. Lze dokoupit tzv. poloviční obaly pro samostatné sbalení tropika a zvlášť vnitřního stanu.

Hmotnost: 4,05 kg
Rozměry: 160 x 375 x 100 cm
Vnitřní rozměry: 140/160 x 225 x 100 cm
Sbaleno: 21 x 51 cm
Osoby: 2-3
Vchod: 2
Apsida: 1 (60 x 90 cm)
Předsíň: 1 (90 x 65 cm)
Typ: semigeodetický, kopule, dvouplášťový
Samonosný: ano
Barva: cedrově zelená

Materiál:
podlážka - 100% PAD + polyuretanový zátěr + silikonová úprava z vnější strany, gramáž 110 g/m2, vodní sloupec min. 15 000 mm
vnitřní - 100% PAD RipStop + hydrofobní úprava, gramáž 57 g/m2
tropiko - 100% PAD RipStop Lite + UV ochrana + polyuretanový zátěr (Japonsko) + silikonová úprava, gramáž 46 g/m2, vodní sloupec min. 10 000 mm
kolíky - 17 ks, duralové jehly průměr 6 mm
zdrhovadla - spirálové zipy Ws10 (vnitřní stan) a Ws20 (tropiko)
konstrukce - vnitnří, pruty 5 ks, dural SD 7001-T6 průměr 8,5 mm
spojení prutů - svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm (uvnitř konstrukce)
počet křížení prutů - 5

Vyrobeno v ČR.

Za příplatek:
- konstrukce SMART: hmotnosti prutů a meze pevnosti jsou stejné jako u klasické konstrukce, segmenty jsou však kratší a umožňují skladnější sbalení,
- silikonové spojení prutů: svazkem pružných silikonových nití opředených polyamidovým pláštěm pro použití při teplotách pod -20°C,
- sněhový límec: pro zimní použití doporučujeme našití límce z tkaniny tropika nebo z tkaniny vnitřního stanu.
Výši příplatku Vám rádi sdělíme na dotaz.

Foto je pouze ilustrativní. Řada EXTREME LITE se vyrábí pouze v cedrově zelené barvě.

Recenze

Napsat recenzi

Jurek Kombat 2 AP Lite expediční stan

Jurek Kombat 2 AP Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný semigeodetický stan pro 2-3 osoby se 2 vchody, apsidou a předsíní. Velmi stabilní, odolná dural konstrukce, 5x křížení, větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Napsat recenzi