Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Jurek Dome 2 P Lite expediční stan

Dvouvchodový dvouvrstvý samonosný semigeodetický stan pro 2 osoby s duralovými pruty a 2 předsíněmi. Tříbodové křížení prutů větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Více informací >

9 396 Kč

-10%

10 440 Kč

Dostupnost: 5 dní

Více informací

Dvouvchodový dvouplášťový samonosný semigeodetický stan pro 2 osoby s lichoběžníkovým půdorysem podlahy, 2 předsíněmi a duralovými pruty. Je vhodný i do velmi náročných podmínek díky trojímu křížení prutů. Stan lze používat i v zimě (pro tento účel doporučujeme našití "límce" na okraji tropika). Verze s tropikem z odlehčeného materiálu. Tropiko stanů řady Extreme Light je rozměrově stálé, odlehčené, odolné proti oděru, trhání a UV záření. Je natřeno speciálním japonským polyuretanem a silikonem. Vykazuje stejnou pevnost v dalším trhání jako u standardního materiálu řady Extreme, ale počítejte s nižší pevností v tahu a také nižší životností. Obecně je životnost tohoto materiálu při stejném zacházení, údržbě, používání a skladování na cca 2/3 životnosti klasického materiálu.

Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Vchody jsou vybaveny větracími stahovatelnými rukávky a moskytiérou z jemné síťoviny chránící před nepříjemným hmyzem. Vnitřní stan lze stavět také samostatně.
Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen sponami (trojzubci) k uším vnitřního stanu. Před vchody vnitřního stanu vytváří dvě předsíně. Po stranách jsou dva kryté větrací rukávy. Ke kotvení slouží šest rukávků na hranách (kotvící šňůry se přes ně zachytí přímo za konstrukci) a tři úchyty uprostřed větších stran.
Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování.

Každý prut má nápis "JUREK S+R SD 7001-T6" za účelem odlišení od neznačkových slitin.
Opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka) součástí!

Kolíky a konstrukce mají samostatný obal. Standardně je pak celý stan dodáván v jednom transportním obalu s rolovacím uzávěrem a přezkou. Lze dokoupit tzv. poloviční obaly pro samostatné sbalení tropika a zvlášť vnitřního stanu.

Ke stanu lze rovněž samostatně dokoupit ochrannou podložku pod stan (polyethylenovou nebo polyesterovou).

Hmotnost: 3,25 kg
Rozměry: 226 x 242/264 x 105 cm
Vnitřní rozměry: 226 x 132/154 x 105 cm
Sbaleno: 19 x 51 cm
Osoby: 2
Vchod: 2
Předsíň: 2 (délka 55 cm)
Typ: semigeodetický, kopule, dvouplášťový
Samonosný: ano
Barva: cedrově zelená

Materiál:
podlážka - 100% PAD + polyuretanový zátěr + silikonová úprava z vnější strany, gramáž 110 g/m2, vodní sloupec min. 15 000 mm
vnitřní - 100% PAD RipStop + hydrofobní úprava, gramáž 57 g/m2
tropiko - 100% PAD RipStop Lite + UV ochrana + polyuretanový zátěr (Japonsko) + silikonová úprava, gramáž 46 g/m2, vodní sloupec min. 10 000 mm
kolíky - 12 ks, duralové jehly průměr 6 mm
zdrhovadla - spirálové zipy Ws10 (vnitřní stan) a Ws20 (tropiko)
konstrukce - vnitřní, pruty 3 ks, dural SD 7001-T6 průměr 8,5 mm
spojení prutů - svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm (uvnitř konstrukce)
počet křížení prutů - 3

Vyrobeno v ČR.

Za příplatek:
- konstrukce SMART: hmotnosti prutů a meze pevnosti jsou stejné jako u klasické konstrukce, segmenty jsou však kratší a umožňují skladnější sbalení,
- silikonové spojení prutů: svazkem pružných silikonových nití opředených polyamidovým pláštěm pro použití při teplotách pod -20°C,
- sněhový límec: pro zimní použití doporučujeme našití límce z tkaniny tropika nebo z tkaniny vnitřního stanu.
Výši příplatku Vám rádi sdělíme na dotaz.

Foto je pouze ilustrativní. Řada EXTREME LITE se vyrábí pouze v cedrově zelené barvě.

Recenze

Napsat recenzi

Jurek Dome 2 P Lite expediční stan

Jurek Dome 2 P Lite expediční stan

Dvouvchodový dvouvrstvý samonosný semigeodetický stan pro 2 osoby s duralovými pruty a 2 předsíněmi. Tříbodové křížení prutů větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Napsat recenzi