Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Jurek Dome 2 KM Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný semigeodetický stan pro 2-3 osoby se 2 vchody a předsíní. Stabilní, odolná vnitřní dural konstrukce, 3x křížení prutů, větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Více informací >

9 396 Kč

-10%

10 440 Kč

Dostupnost: 5 dní

Více informací

Dvouvchodový dvouplášťový samonosný pětiúhelníkový semigeodetický stan pro 2-3 osoby s jednou předsíní a duralovými pruty. Je vhodný i do velmi extrémních podmínek díky trojímu křížení prutů. Stan lze používat i v zimě (pro tento účel doporučujeme našití "límce" na okraji tropika). Verze s tropikem z odlehčeného materiálu. Tropiko stanů řady Extreme Light je rozměrově stálé, odlehčené, odolné proti oděru, trhání a UV záření. Je natřeno speciálním japonským polyuretanem a silikonem. Vykazuje stejnou pevnost v dalším trhání jako u standardního materiálu řady Extreme, ale počítejte s nižší pevností v tahu a také nižší životností. Obecně je životnost tohoto materiálu při stejném zacházení, údržbě, používání a skladování na cca 2/3 životnosti klasického materiálu.

Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Ve vrchní části po straně je větrací stahovatelný rukávek. Vchody jsou stejně jako ostatní větrací otvory vybaveny moskytiérou z jemné síťoviny chránící před nepříjemným hmyzem. Vnitřní stan lze stavět také samostatně.
Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen pomocí spon - trojzubců. Před větším z vchodů vytváří na úkor vnitřního stanu předsíň, která je vhodná i pro vaření. Po stranách jsou dva kryté větrací rukávy. Ke kotvení slouží šest rukávků na hranách (kotvící šňůry se přes ně zachytí přímo za konstrukci) a tři úchyty uprostřed větších stran. Stan je možno kotvit pomocí přiložených šňůr a kolíků, popř. větších kamenů.
Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou izolaci, větrání stanu a snižuje orosování.

Každý prut má nápis "JUREK S+R SD 7001-T6" za účelem odlišení od neznačkových slitin.
Opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka) součástí!

Kolíky a konstrukce mají samostatný obal. Standardně je pak celý stan dodáván v jednom transportním obalu s rolovacím uzávěrem a přezkou. Lze dokoupit tzv. poloviční obaly pro samostatné sbalení tropika a zvlášť vnitřního stanu.

Ke stanu lze rovněž samostatně dokoupit ochrannou podložku pod stan (polyethylenovou nebo polyesterovou).

Hmotnost: 3,2 kg
Rozměry: 216/236 x 271 x 105 cm
Sbaleno: 19 x 51 cm
Osoby: 2
Vchod: 2
Předsíň: 1 (délka 85 cm)
Typ: semigeodetický, kopule, dvouplášťový
Samonosný: ano
Barva: cedrově zelená

Materiál:
podlážka - 100% PAD + polyuretanový zátěr + silikonová úprava z vnější strany, gramáž 110 g/m2, vodní sloupec min. 15 000 mm
vnitřní - 100% PAD RipStop + hydrofobní úprava, gramáž 57 g/m2
tropiko - 100% PAD RipStop Lite + UV ochrana + polyuretanový zátěr (Japonsko) + silikonová úprava, gramáž 46 g/m2, vodní sloupec min. 10 000 mm
kolíky - 12 ks, duralové jehly průměr 6 mm
zdrhovadla - spirálové zipy Ws10 (vnitřní stan) a Ws20 (tropiko)
konstrukce - vnitřní, pruty 3 ks, dural SD 7001-T6 průměr 8,5 mm
spojení prutů - svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm (uvnitř konstrukce)
počet křížení prutů - 3

Vyrobeno v ČR.

Za příplatek:
- konstrukce SMART: hmotnosti prutů a meze pevnosti jsou stejné jako u klasické konstrukce, segmenty jsou však kratší a umožňují skladnější sbalení,
- silikonové spojení prutů: svazkem pružných silikonových nití opředených polyamidovým pláštěm pro použití při teplotách pod -20°C,
- sněhový límec: pro zimní použití doporučujeme našití límce z tkaniny tropika nebo z tkaniny vnitřního stanu.
Výši příplatku Vám rádi sdělíme na dotaz.

Foto je pouze ilustrativní. Řada EXTREME LITE se vyrábí pouze v cedrově zelené barvě.

Recenze

Napsat recenzi

Jurek Dome 2 KM Lite expediční stan

Jurek Dome 2 KM Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný semigeodetický stan pro 2-3 osoby se 2 vchody a předsíní. Stabilní, odolná vnitřní dural konstrukce, 3x křížení prutů, větrací rukávy, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Odlehčené tropiko.

Napsat recenzi