Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Mountain House Zeleninový mix s rýží v kari omáčce 1 porce Zobrazit větší

Mountain House Zeleninový mix s rýží v kari omáčce 1 porce expediční strava

Zeleninový mix s rýží v kari omáčce. Vymrazovaná sušená strava, hlavní jídlo, jedna porce, 495 kcal, netto hmotnost 112 g.

Více informací >

165,00 Kč

-11%

185,00 Kč

Dostupnost: na dotaz

Více informací

Zeleninový Tikka mix s rýží v pikantní kari omáčce. Vymrazovaná sušená strava pro přípravu jedné porce chutného a plnohodnotného hlavního pokrmu. Vhodná i pro vegetariány. Bez použití umělých konzervantů, aditiv či barviv, vynikající přírodní aroma, chuť i vzhled, optimální výživová hodnota, nízká hmotnost, skladnost, dlouhá trvanlivost, snadná a rychlá příprava. Určeno pro expedice, cestování, turistiku, treking, kemping, vodáctví, jachting, rekreaci i jako záloha pro nouzové situace.

Porce: 1
Menu: hlavní jídlo
Balení: 15,5 x 20,5 x 3 cm
Hmotnost: 169 g
Netto hmotnost: 112 g
Hmotnost po přípravě: 440 g
Trvanlivost: 5 let

Nutriční hodnota na připravenou porci:
energie - 2069 kJ/495 kcal
bílkoviny - 12,4 g
sacharidy - 62,5 g, z toho cukry - 15,3 g
tuky - 18,3 g, z toho nasycené tuky - 4,7 g
vláknina - 15,3 g
sodík - 0,5 g

Složení: nakládaná rajčata (rajčata, rajčatová šťáva, kyselina citrónová), rýže (20%), cibule, hrášek (6%), zelené fazole (6%), květák (6%), kukuřice (6%), směs paprik (6%), smetana, Tikka Massala Curry pasta (rostlinný olej, voda, rajčatová pasta, sůl, koriandr, kurkuma, cukr, sušená cibule, česnek, zázvor, citrónová šťáva, kokosová moučka, kukuřičný škrob, kyselina octová, sušené listy koriandru, kyselina mléčná, barvivo (extrakt papriky), rostlinný olej, česnek, chilli
Alergeny: mléko, hořčice, kousky ořechů

Příprava:
1. Odtrhněte okraj pytlíku.
2. Vyjměte sáček obsahující pohlcovač kyslíku (nehořlavý sáček obsahující oxid železa pohlcující vlhkost).
3. Do pytlíku nalejte 350 ml vroucí vody a zamíchejte.
4. Uzavřete sáček zipem a obsah ponechejte rehydratovat 8-9 minut.
5. Pokrm je možné konzumovat přímo z pytlíku nebo dle potřeby servírovat na talíř či do jídelní misky.

Vymrazování - Jak to funguje?

Čerstvé nebo uvařené potraviny se bleskově zmrazí a umístí do vzduchotěsné místnosti. Přibližně 90% vody z potravin je odvedeno odpařováním ledu v teplotách pod -50°C. Vymrazené potraviny se následně uloží do vlhko a vzduchotěsných obalů, aby se zajistila jejich čerstvost do doby otevření. Po opětovném přidání vody (rehydrataci) potraviny získají původní čerstvou chuť, vůni, tvar i vzhled.

Jaké jsou výhody vymrazovaných potravin?

Vzhled – lyofilizované (vymrazované) potraviny si zachovávají svůj původní tvar a strukturu narozdíl od potravin sušených na vzduchu, které se zmenšují a scvrkávají v důsledku vysoké teploty zpracování. Stačí přidat vodu a během několika minut potraviny vrátíte do jejich původní podoby.

Chuť - chutnají stejně dobře jako čerstvé. Vymrazování odstraní vodu, ne chuť. Takže lyofilizované potraviny si uchovají prakticky všechny své chutě, vitamíny a nutriční obsah.

Hmotnost - váží méně než čerstvé. Vymrazováním se potraviny zbaví 98% vody. Tím se výrazně sníží hmotnost, což usnadňuje manipulaci a snižuje náklady na dopravu. Rychle se však mohou rehydratovat zpět do své původní hmotnosti.

Dlouhá trvanlivost -lze skladovat po několik měsíců či let při pokojové teplotě bez jakéhokoliv poškození nebo znehodnocení.

Nízké náklady na skladování - protože mohou být uloženy v pokojové teplotě, nevyžadují nákladné studené nebo chlazené skladovací prostory, takže je uskladnění mnohem levnější.

Vyrobeno ve Velké Británii.

Recenze

Napsat recenzi

Mountain House Zeleninový mix s rýží v kari omáčce 1 porce expediční strava

Mountain House Zeleninový mix s rýží v kari omáčce 1 porce expediční strava

Zeleninový mix s rýží v kari omáčce. Vymrazovaná sušená strava, hlavní jídlo, jedna porce, 495 kcal, netto hmotnost 112 g.

Napsat recenzi