Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Mountain House Losos s bramborem v koprové omáčce 2 porce expediční strava

Losos s bramborem v koprové omáčce. Vymrazovaná sušená strava, hlavní jídlo, dvě porce, 1115 kcal, netto hmotnost 183 g.

Více informací >

253,00 Kč

-8%

275,00 Kč

Dostupnost: na dotaz

Více informací

Uzený losos s bramborem ve smetanové koprové omáčce. Vymrazovaná sušená strava pro přípravu dvou porcí chutného a plnohodnotného hlavního pokrmu. Bez použití umělých konzervantů, aditiv či barviv, vynikající přírodní aroma, chuť i vzhled, optimální výživová hodnota, nízká hmotnost, skladnost, dlouhá trvanlivost, snadná a rychlá příprava. Určeno pro expedice, cestování, turistiku, treking, kemping, vodáctví, jachting, rekreaci i jako záloha pro nouzové situace.

Porce: 2
Menu: hlavní jídlo
Balení: 23,5 x 20 x 5,5 cm
Hmotnost: 210 g
Netto hmotnost: 183 g
Hmotnost po přípravě: 680 g
Trvanlivost: 5 let

Nutriční hodnota na připravenou porci:
energie - 4644 kJ/1115 kcal
bílkoviny - 33 g
sacharidy - 82,1 g, z toho cukry - 20,3 g
tuky - 72,7 g, z toho nasycené tuky - 23,1 g
vláknina - 1 g
sůl - 1,87 g

Složení: brambory, mléko, cibule, losos, smetana, rostlinný olej, kukuřičná mouka, kopr, pepř, sůl
Alergeny: mléko, ryby

Příprava:
1. Odtrhněte okraj pytlíku.
2. Vyjměte sáček obsahující pohlcovač kyslíku (nehořlavý sáček obsahující oxid železa pohlcující vlhkost).
3. Do pytlíku nalejte 500 ml vroucí vody a zamíchejte.
4. Uzavřete sáček zipem a obsah ponechejte rehydratovat 8-9 minut.
5. Pokrm je možné konzumovat přímo z pytlíku nebo dle potřeby servírovat na talíř či do jídelní misky.

Vymrazování - Jak to funguje?

Čerstvé nebo uvařené potraviny se bleskově zmrazí a umístí do vzduchotěsné místnosti. Přibližně 90% vody z potravin je odvedeno odpařováním ledu v teplotách pod -50°C. Vymrazené potraviny se následně uloží do vlhko a vzduchotěsných obalů, aby se zajistila jejich čerstvost do doby otevření. Po opětovném přidání vody (rehydrataci) potraviny získají původní čerstvou chuť, vůni, tvar i vzhled.

Jaké jsou výhody vymrazovaných potravin?

Vzhled – lyofilizované (vymrazované) potraviny si zachovávají svůj původní tvar a strukturu narozdíl od potravin sušených na vzduchu, které se zmenšují a scvrkávají v důsledku vysoké teploty zpracování. Stačí přidat vodu a během několika minut potraviny vrátíte do jejich původní podoby.

Chuť - chutnají stejně dobře jako čerstvé. Vymrazování odstraní vodu, ne chuť. Takže lyofilizované potraviny si uchovají prakticky všechny své chutě, vitamíny a nutriční obsah.

Hmotnost - váží méně než čerstvé. Vymrazováním se potraviny zbaví 98% vody. Tím se výrazně sníží hmotnost, což usnadňuje manipulaci a snižuje náklady na dopravu. Rychle se však mohou rehydratovat zpět do své původní hmotnosti.

Dlouhá trvanlivost -lze skladovat po několik měsíců či let při pokojové teplotě bez jakéhokoliv poškození nebo znehodnocení.

Nízké náklady na skladování - protože mohou být uloženy v pokojové teplotě, nevyžadují nákladné studené nebo chlazené skladovací prostory, takže je uskladnění mnohem levnější.

Vyrobeno ve Velké Británii.

Recenze

Napsat recenzi

Mountain House Losos s bramborem v koprové omáčce 2 porce expediční strava

Mountain House Losos s bramborem v koprové omáčce 2 porce expediční strava

Losos s bramborem v koprové omáčce. Vymrazovaná sušená strava, hlavní jídlo, dvě porce, 1115 kcal, netto hmotnost 183 g.

Napsat recenzi