Svět hor

Vyhledávání

Kategorie

Informace

Prohlédnuté produkty

Výrobci

Jurek Top 2.0 Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný stan tvaru kopule pro 2 osoby s jedním vchodem a předsíní. Vnitřní duralová konstrukce, jednobodové křížení prutů, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Barva cedrově zelená. Odlehčené tropiko.

Více informací >

6 228 Kč

-10%

6 920 Kč

Dostupnost: 5 dní

Více informací

Jednovchodový dvouplášťový stan tvaru kopule a obdélníkového půdorysu podlahy pro 2 osoby s předsíní. Pruty konstrukce jsou vyrobeny z ušlechtilé duralové slitiny. Vhodný pro všechny druhy turistiky a pro časté užívání! Stan lze používat i v zimě (doporučujeme našití "límce" po obvodu tropika). Verze s tropikem z odlehčeného materiálu. Tropiko stanů řady Extreme Light je rozměrově stálé, odlehčené, odolné proti oděru, trhání a UV záření. Je natřeno speciálním japonským polyuretanem a silikonem. Vykazuje stejnou pevnost v dalším trhání jako u standardního materiálu řady Extreme, ale počítejte s nižší pevností v tahu a také nižší životností. Obecně je životnost tohoto materiálu při stejném zacházení, údržbě, používání a skladování na cca 2/3 životnosti klasického materiálu.

Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Ve vrcholu vnitřního stanu a po stranách u podlahy jsou větrací otvory kryté jemnou síťovinou. Ve vchodu vnitřního stanu je moskytiéra z jemné síťoviny pro intenzivnější větrání a k ochraně před nepříjemným hmyzem.
Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen za konce prutů. Před vchodem vnitřního stanu je tropiko protaženo a vytváří předsíň, která umožňuje jak vaření, tak uložení věcí. Ke kotvení slouží úchyty na hranách a ve středech stran tropika. V horní části jsou na užších stranách dva větrací vikýře.
Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování.

Každý prut má nápis "JUREK S+R SD 7001-T6" za účelem odlišení od neznačkových slitin.
Opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka) součástí!

Stan lze stavět také samostatně, a to jak tropiko, tak i vnitřní stan. Vnitřní stan se staví stejně, jenom se nepřidává tropiko. K samostatné stavbě tropika potřebujete použít doplněk č. 1, který lze dokoupit.

Kolíky a konstrukce mají samostatný obal. Standardně je pak celý stan dodáván v jednom transportním obalu s rolovacím uzávěrem a přezkou. Lze dokoupit tzv. poloviční obaly pro samostatné sbalení tropika a zvlášť vnitřního stanu.

Ke stanu lze rovněž samostatně dokoupit ochrannou podložku pod stan (polyethylenovou nebo polyesterovou).

Hmotnost: 2,55 kg
Rozměry: 200 x 220 x 100 cm
Vnitřní rozměry: 130 x 220 x 100 cm
Sbaleno: 17 x 51 cm
Osoby: 2
Vchod: 1
Předsíň: 1 (70 x 90 cm)
Typ: dvouplášťový, kopule
Samonosný: ano
Barva: cedrově zelená

Materiál:
podlážka - 100% PAD + polyuretanový zátěr + silikonová úprava z vnější strany, gramáž 110 g/m2, vodní sloupec min. 15 000 mm
vnitřní - 100% PAD RipStop + hydrofobní úprava, gramáž 57 g/m2
tropiko - 100% PAD RipStop Lite + UV ochrana + polyuretanový zátěr (Japonsko) + silikonová úprava, gramáž 46 g/m2, vodní sloupec min. 10 000 mm
kolíky - 14 ks, duralové jehly průměr 6 mm
zdrhovadla - spirálové zipy Ws10 (vnitřní stan) a Ws20 (tropiko)
konstrukce - vnitřní, pruty 2 ks, vzpěra 1 ks, dural SD 7001-T6 průměr 8,5 mm
spojení prutů - svazek pružných nití opředený polyamidovým pláštěm (uvnitř konstrukce)
počet křížení prutů - 1

Vyrobeno v ČR.

Za příplatek:
- konstrukce SMART: hmotnosti prutů a meze pevnosti jsou stejné jako u klasické konstrukce, segmenty jsou však kratší a umožňují skladnější sbalení,
- silikonové spojení prutů: svazkem pružných silikonových nití opředených polyamidovým pláštěm pro použití při teplotách pod -20°C,
- sněhový límec: pro zimní použití doporučujeme našití límce z tkaniny tropika nebo z tkaniny vnitřního stanu.
Výši příplatku Vám rádi sdělíme na dotaz.

Foto je pouze ilustrativní. Řada EXTREME LITE se vyrábí pouze v cedrově zelené barvě.

Recenze

Napsat recenzi

Jurek Top 2.0 Lite expediční stan

Jurek Top 2.0 Lite expediční stan

Dvouplášťový samonosný stan tvaru kopule pro 2 osoby s jedním vchodem a předsíní. Vnitřní duralová konstrukce, jednobodové křížení prutů, silikonizace. Voděodolnost podlážka/tropiko: 15000/10000 mm. Barva cedrově zelená. Odlehčené tropiko.

Napsat recenzi